116 de stadt over seltere tijden vuijtgereijct aen sijne Excie den jongken prince graeff Henrick de Nassau mitsgaders den am bassadeur van Zwedenalsoock inde Latijnscke schole als de kinderen daer de comedie speelden ende anderss. van de peuije van stadtkuijs over de victorie van der Grave,1" 1602. Aan een klokluider werd £1:3:4 betaald //van bet luijden van de clocken op den vijlïden Meije a° 1609 daege vande vercondingbe ofte publicatie van het bestant tusschen de maeiesteijt van den Coninck van Spaegnien ende die door- lucliticliste princen Albert ende Isabella Clara Eugenia Eertzkertogken van Oostenrijck etc. ter eendere ende die door- lucktigke keeren, die keeren Staeten Generael van de Yeree_ nichde Nederlanden ter andere sijde, gesloten voor twaelfF jaren binnen de stadt van Antwerpen opden negenden Aprilis des voors jaers.11 Ackt trompetters kregen 6 13 4 omdat zij //met ket trompet opt stadtkuijs gespeelt hebben.11 Yoor stroo //dienende totte vieringhe11 werd £1:7:1 be taald, 1608. Yoor voerloen tijdens de prins //sijn Extie11 kier was, werd 30 6 betaald, 1610. Nicolaas Buijdens wachtmeester van de stadkreeg 16 13 4 als gratuiteit voor buitengewone diensten, voor namelijk van de //forieringhe van ket hoffgesin van den prince palatin ende sijne Extie als anderssins op de inkalingke.11 Yoor ket luiden op 10 Mei 1613 van de groote klokken, toen de //prince des Pkals en de princesse Zijne kuijsvrouwe11 kier uit Engeland kwamenwerd 2 betaald. Zes trompetters kregen 6 voor ket trompetten op stadspoorten tijdens de aankomst en ket vertrek en ook tijdens ket banket op ket stadhuis. De stads constabel kreeg destijds //een sijden sleuijer van stadts couleuren mitsgaders eenen grauwen koet met eenen gebor- duerden bant.11 Aan de Ylissingscke en Dampoorten werd met //groff cannon"1 geschoten. Anthonie Blondel en Adriaan Braeckelaer en nog zes andere personen wier namen niet vermeld worden//speelluijden ende musiciens11 kregen samen

Archief | 1902 | | pagina 120