119 Aan Mr Jan van Santen werd 50 betaald //als gecom- mitteert totte distributie van de penninglien soo bij der lieeren Staten van Zeelandt, als d1 Heer en van Weth ende Raedt deser stede tot onderhoud van twaelff studenten in de Theologie gedestineertomme daermede te suppleren tghene aen Jacques de Wale volgn, 't contract met zijnen vader gemaect betaelt ende jaerlicx vuijtgereijct werd." Gornelis Drebbel ontving 23 6 8 //over de reste ende volle betalinghe van alle tgene hij aen de stadt voor date van deze heeft gewrocht ofte verdient soo int maken van de fonteijne buijten de noortpoorte als anders." Pieter de Neve kreeg 12 voor dedicatie aan B. B. S. R. //van zekere inusique bij den voors. de Heve gecomponeert." Mr Jon an van Santen, eertijds pensionaris, kreeg 150 als gratuiteit en 25 //voor tint-rest van sijne verkuijsingke." Yoor den student Enoch Stertïiemius werd £8:6:8 betaald. Zie bladz. 96. Omtrent de boraivjeverijdie in verband stond met de tapijtfabriek, vergelijk Mr. J. van de Graet a. w., komt het navolgende in de Particuliere rekeningen voor. Aan Jacques Hu art werd 1000 betaald //hem bij autkorisatie van "t Collegie van Weth ende Raedt gefurneert ende ter kant gestelt voor den tijt van thien jaren sonder daervoren eenighen interest te betalen geduren den voors tijt, ende dat ter oor- saecke hij hem binnen deser stadt heeft getransporteert om te exerceren sijn neeringke van boratmaeckenten welcken einde hij binnen deser stadt moet houden werckende tseventich ge touwen. Ende naer het expireeren van de voors thien jaeren (T welcke wesen sal martij a.°. 1627 ofte eerder, bij faulte vant naercommen van den voors contracte) sal de voors somme aen de stadt moeten worden gerestitueertwaervoren borge ende principaal is Pierre du Quesnoy coopman." 1616. //Hier soude noch voor ontfanck gebracht worden de somme van

Archief | 1902 | | pagina 123