de zee heeft ze niet verzwolgen maar de oorlog met Spanje. Ellemeet ligt aan de eeuwenoude vaartdie de landlieden nog gebruiken, omdat het land zoo laag ligt. Het dorp, de vroegere hoofdplaats der heerlijkheidis ingekrompen tot eene enkele arbeiderswoning die zelfs niet eens meer staat op de plaats van het gehucht. Er is nog eene, thans weder in ge bruik genomen begraafplaatsdie evenwelomdat men er niet in graaftnooit iets belangrijks oplevert. Men vond op haar de rood-steenen doodkist, die men in het Middelburgsche museum bewaart en zeker eens heeft gestrekt tot laatste rust plaats van een voornaam manmisschien wel uit het voor malige klooster Bethlehemwaarvan het bestaan nog bewaard wordt in den naam eener hofstede. Men gebruikte ze voor drinkbak voor vee en eigenaardig gelijkt zij daaropomdat de eene zijde meer helt dan de andere. Het is schrijver dezes bekenddat een landman onder 's-Heer Hendrikskinderen ook zulk eene kist voor dat doel gebruikt; deze heeft inwendig enkele symbolische teekenen en staat misschien ook in verband met een voormalig klooster uit die buurt. Het kerkhof, dat //om de moeren" ligt, staat op een hoog tereindoch ik zal het maar niet als vliedberg opnemen. 10. Geen wonderdat hier bergen zijn gemaakt. De groot ste het meest noordelijk gelegene, bestond nog in 1892 doch was veel verkleind. In 1834? had hij een hoogte van 8 M. en werd geschat te liggen op 1000 M. afstand van wat men vroeger de kom des dorps noemdehet kleinere bergje lag er 3 of 4? honderd M. van af. Bij afgraving is geblekendat het bijna alleen uit klei bestond en niets deed vermoedendat het eens eene paalwoning zou kunnen geweest zijn. De heer M Polderman hoofd der schooi die mij wel heeft willen mededeelen, wat hij wist, heeft de afgravers ge sproken doch deze verklaarden noch in dit noch in het vol gende bergje zelfs geen beenderen te hebben gevonden, waar-

Archief | 1902 | | pagina 152