31 gevolg van de onwetendheid der tijden, toen men de wapens maakte. Men was toen vergeten, dat Duve een welbekende, in Zeeland nu niet meer maar in Friesland nog steeds voor komende eigennaam was: Duvendijke beduidt een dijk door een ambachtsheer Duve gemaakt en Duvené het water dat dien heer toebehoorde. Het dorp van weleer is thans slechts een gehuchtje, maar het oord bestond zeker reeds voor dat men groote dijken maakte want het had een berg. De tabel van IS34 zegt, dat het toen een berg was 10 M. hoogdat hij 50 a 60 Decameter of N. roeden west van het gehucht aflag en dat er nog bestond eene kleine hoogte 2 M. noordwest van den eersten berg. Zij staan niet op de kaart van Hattinga en ook niet op die van Hofeer of de Kanter. 16. De heer 0. de Keyzer, hoofd der school, had in 1892 de beleefdheid mij het volgende te melden. De berg van f 10 M. hoogte bij het gehucht bestaat nog en ligt aan den Klappe- weg of Klap weg op ongeveer 20 M. van dien weg, en omstreeks 50 a 60 jSTed. roeden west van het gehucht. Dit laatste bestaat slechts uit twee hofsteedjes en een kerkhof. Groote hofsteden her innerden de ouden van dagen zich niet Men was in 1892 bezig hem aan de zijden af te graven, en men vond niets dan witte, taaie klei. 17. Het kleine bergje van 2 M. bestaat ook nogmen zou zeggen ongeschonden, indien het zoo hoog als gaaf was. Er is geene woning bij. Bij beide bergjes missen wij dus sporen der hof stede, die ik vêrmoed, dat bij een berg behoorde. De groote berg ligt volgens het kadaster sectie F no 174 en de kleine sectie F no. 92 in het Molenbevang. Nieuwerkerkc in Schouwen. Men verwissele het niet met het meer aanzienlijke dorp in

Archief | 1902 | | pagina 157