37 ringen waren er niet. De in de buurt liggende hofstede heet stad- en landzicht en kan de oorspronkelijke zijn, doch dit is gansch onzeker; in de wandeling noemt men ze doorgaans de lapschureevenals de weg die er bij ligt, dat schure be- teekent schorre. Een gehucht van dien naam is hier nietwel in West-Ylaanderen bij Zeeland. Die mossels zie men niet aan voor keukenafvalwant dan zou men ook wel beenderen hebben gevonden. Er zal wel ter plaatse van de vaart oudtijds een mosselbank hebben gelegen en daarmede in verband staandat een noordelijk gelegen weg nog heet de Mossel-ee weg. Het is wel waarschijnlijk, dat daar bij de Mosselbank op het droge deel eene hoeve is gebouwd. De Mosselee was misschien het verlengde van de Sirics-ée. Tn allen gevalle blijkt er uit, dat de berg bij oude wegen lagmaar de vluchtdie Zierikzee namzal ginds den bloei hebben tegengehouden en oorzaak zijndat de eerwaardige heuvel daar leeft als een Heremiet. Hiermede is alles opgeteekendwat ik van oude Schouwsche bergjes weet; ik heb er ongeveer 22 geteld waarvan nog 5 bestaan. DuivelancL De zeer bekende docter en wijsgeer van Zierikzee, Levin us Lemnius van omstreeks 150568 heeft zich aardig vergist, toen hij te boek stelde 1) dat Duveland of zooals men offi cieel schrijftDuivenland zoo zou genoemd zijnomdat er zoovele duiven zijn. Dat hij den waren naams oorsprong niet kende, is licht te begrijpen, maar minder begrijpelijk is, dat hij eene onwaarheid schreef, want hij had kunnen weten, dat daar nooit meer duiven hebben gevlogen dan elders in Zeeland. Tk heb zooeven over dien naam gesproken doch voeg er bij dat sommigen den naam eenvoudig afleiden van den ouden stroom de Duvenee. J) De Occultis naturae miraculis, uitg. van 1572 bl. 378.

Archief | 1902 | | pagina 163