4.0 den lieer M. van der Vlug-t te Nieuwerkerkeen man, die zicli veel met de oude bijzonderheden van zijn land heeft be ziggehouden. Hij heeft, mij op een kaartje afgebeeldwat en waar er iets is te zien en ik ontleen daaraan het volgende. NIEUWERK ERKE BEOOSTEN SWEEN. Terwijl Hattinga vijf bergjes afbeeldtalle beoosten de Sweenetwee ten westendrie ten oosten van het nieuwe kanaal, heeft de heer Van der Vlugt ten oosten van het kanaal geen enkel bergje gevonden, doch wel sporen daarvan, zoodat ik die ook op de kaart heb geplaatst. 23. De eerste berg, dien hij vermeldt, is nog aanwezig en ligt op een weiland, toebehoorende aan A. Cappelle en dit wel ongeveer 200 M. van den naar eene meestoof genoemden Sioof- ioeg. Men is daar niet verre van het dorp Nieuwerkerke en de weg schijnt er heen te gaan. Hij is in gebruik bij A. A. Labrijn. 24. Het tweede, bergje ligt verder noorderlijk aan denzelfden wegdeze heet intusschen geen St.oofweg meer maar Lijheweg. Mijn berichtgever meldt, clat hetop de hofstede is van Job van de Zande; men noemt ze nog steeds de //Hooge Hoeve. Vermoedelijk stond het vroegere huis ook op een heuvel of hoogte. Dit huis is in 1889 afgebrand; bij het herbomwen van het huis is de grondslag wel wat verlaagddoch dat het ook vroeger op eene hoogte stond is duidelijk te zien. De heer van der Vlugt die onlangs nog al deze bergjes voor mij bezocht, zegt dat hij 50 M. van den weg afligt en nog een oploop heeft van 2 a 3 meter. 25. Het derde bergje is het eigendom van de wed. Krepel en

Archief | 1902 | | pagina 166