78 naam. Ofschoon thans de inwoners hun berg onder geene bijzondere benaming kennen, heeft toch Dresselhüts opge- teekenddat deze heette de Berg van Trooje. Tndien het eene eigenaardigheid ware van andere Zeeuwsche bergendan zou men in die betiteling wel iets bijzonders willen zienimmers in Europa, vooral in de Noordsche landen schijnt menig monu ment bestaan te hebben, dat men ook den Berg van Trooje noemde en waaraan men tooverachtige of symbolische beteekenis toeschreef. Had de geleerde navorscher dit, eerst in lateren tijd bekend gewordenegewetenhij zou het met vrucht hebben kunnen gebruiken om te bewijzen, dat onze bergjes met den alouden Godsdienst in verband stonden Hij of een ander zou den berg beschouwd hebben als een gevolg van de reis van Ulysses. Daar hij het eerste niet gedaan heeft, zal ik het nog minder doen en mij liever vereenigen met eene andere verklaringzij is deze. Tn de buurt bestond in oude tijden een ridderhof, dat door Edelen werd bewoonddie den naam voerden van Troye. Vermoedelijk zijn zij eigenaars van den berg geweest en de berg is naar hen genoemdzooals vaak gebeurdehet waren waarschijnlijk aanzienlijken uit de Fransche stad Trog es. Het geslacht bestaat niet meerzij die thans in V' alcheren dezen naam van de Troye voeren zijn veel latere immigranten. De berg van Monster is in plaat in den atlas van Tirion te zien. Coudorpe. Toen de Yve Borssele nog in twee deelen scheiddehebben landbouwers zich ook nedergezet aan de overzijde van dat water en ze maakten er een vluchtberg. Eerst later zal men het oord Coudorpe hebben genoemd, althans de verklaarbare naam wijst op jongeren oorsprong. Ik heb elders reeds ge zegd, dat Con in Coudorpe bij Westkapelle, in Koudekerke, in Couwerve, Kousteen en dergelijke, mij voorkomt, het kose- woord van een uit gebruik geraakten eigennaam te zijn.

Archief | 1902 | | pagina 204