79 misschien van Kodde. Als dorp moet het jonger zijn dan de berg; deze zal slechts eene hoeve of stabnlum bij zich ge had hebben. Als heerlijkheid is Coudorpe grooter geweest dan thans, maar of het dorp wel ooit veel beteekend heeft betwijfel ik. Vroeger behoorde het bijna altoos tot Borssele en thans als gemeente tot Drieioegendat zich ten koste van minder bevoorrechte gehuchten flink heeft ontwikkeld. 3. Hoe het zijnauwelijks was men de Yve overgestoken of men vond den berg en dus bij het water en aan de grens der heerlijkheiden ook dicht bij het latere dorpje. Men denke echter nietdat ons woord dorp van terp afkomtin Zeeland kende men het woord terp niet in dien zin. Het is opmerke lijk dat de oude bergen nabij de Schelde lagen en Borssele nog voortdurend eene aanlegplaats is. Men bereikt dan ook den berg van Coudorpe gemakkelijkwanneer men slechts den tegenwoordigen zeedijk volgt en dan zekeren slijkweg; men volgt daarop een klein binnendijkje, zeker wegens de Yve eens gemaakt en wel aan de landzijde, niet verre van wat mende staart van Ellewoutsdijkgewis eene vroegere schorre, noemt. De heer v. d. Kloes, notaris op laatstgenoemde plaats, schreef mijdat men bij het spitten niets gevonden heeft dan keien en harde kleidie in ons Museum bewaard worden met andere producten uit de vliedbergen Hij heeft in 1891 den heuvel gekocht van Adriaan Bruinooge. Tot 1867 behoorde hij aan de familie de Perponcher. Vroeger was hij wei-, thans bouwlaud. Gedurende de pacht, die 5 jaren loopt, mag de pachter geen grond afvoeren. Het terrein is slechts 20 aren en 60 c. A. groot. De berg is niet hoogdoch regelmatigomdat hij bebouwd wordtMen zeide mijdat er eene sloot rondom looptdoch ik heb die sloot maar niet gezocht, omdat het weder tijdens mijn bezoek afschuwelijk slecht was. Van eene hofstede is in dit afgelegen hoekje nu niets te zien, doch er schijnt wel

Archief | 1902 | | pagina 205