81 gewoond. Of liet ooit op een afgegraven vliedberg heeft ge staan, is niet uit te maken. Toch is het zeer waarschijnlijk, dat in dit ambacht eens zulk een heuvel heeft gelegen, omdat een deel der gronden wel gelijk zal opgekomen zijn met de kern van Borssele. Inderdaad er is eene plaatsdie men //de Hoogte11 noemt, tusschen den zoogenaamden Platten weg en den Ize wegtusschen Simonshoek en LambrecJttshoekeen half uur van het dorp. De naam van ïze weg, Ysbrand weg?, is zeker oud. De heer yam deil Kloes houdt hem echter niet voor het overschot van een vliedberg, doch eene andere hoogte wel, niet alleen wegens zijn naam, maar omdat men er meer malen ongewone, oude steen en in gevonden heeft en beenderen.' De eerste hoogte is afgeteekend in den zoogenaamden gemeente- atlas. De tweede heeft gelegen kort bij het dorp en wel aan den grindweg op een stuk bouwland. Zij heet nog de Hooge- meet en behoort aan de Hervormde kerk. Een en ander maaktdat ik mij gaarne aan den heer K. aansluit en de Hoogemeet voor den vliedberg houdwaarbij zich als gewoon lijk een dorp ontwikkelde. Opmerkelijk is het, dat hij aan de kerk behoorde; ik heb dat meer ontmoet. Oudelande. Ligt noordelijk van Ellewoutsdijken aan de zuidzijde dei- voormalige Zwake. De naam geeft, tegenover de zeker geene bergjes bevattende nieuwere gemeenten van DriewegenHein- kenszand en Ovezande een oud land te kennen, maar daaruit volgt natuurlijk nog niet, dat een deel des lands opklimt tot den tijd der bergen. Bewijzen zijn er dan ook niet, dat er zeker ook een vluchtheuvel heeft gelegendoch zeer gegronde vermoedens zijn er wel. 5. Er is eene hofstede, die in 1891 aan den kort te voren overleden Burgemeester had toebehoord. Deze hoeve, heet de Archief VIlle dl., 2e st. 6

Archief | 1902 | | pagina 207