89 Zijne plaats was dan ook aan liet noorden van de Poel en van verre kon men liem zien. Toen ik hem 9 September 1891 bezocht, wees mij een land man zijn vroegere plaats aan in de wei met het witte hek of de Bergwei, doch gansch duidelijk werd het mij niet. Hij lag op eenigen maar geringen afstand van het dorpaan een binnen weg, die naar Goes gaat, thans omringd van goede weilanden maar zonder bouwland. He Bergweide heeft den breeden water gang nog naast zichdie zeker nog de oude afwatering is en oudtijds het binnenwater naar zee voerde. Het scheen mijdat de berg lag aan een bocht van dien watergangvlak bij den heuvel vormde de weg een driesprongzooals ik ook vaak in Wal cheren opmerkte; en van die drie wegen liep een vlak op den berg uit. Duidelijk lag rondom de weide ecne sloot maar van een oud voetpad of eene groote hoeve was niets te be speuren. IIij lag dus zeer eenzaam doch eeuwen geleden, lag hij aan den weg naar Goes. Men kon hem alzoo van den aanvang te water bereiken of langs den kleiweg, die zeker zeer slecht was. In 1831 was hij nog 7,25 M. hoog en had de eigenschap van reeds van verre zichtbaar te zijnvermoedelijk omdat de Poel vlak land is. Baarsdorp. Wij keeren naar VHeer Arendskerke terug en wandelen dan oostelijk langs den voormaligen Schenge-oeverover den Grooten dijk, die ons scheidt van de Pieter en Daniels polders De kronkelende wegzeker vroeger een van beteekenisbrengt ons naar het 10 minuten van den dijk afgelegene Baarsdorpwelks naam ons aan Baarland herinnert en misschien van een Barend afstamt De kleine kerk, waarvan de photo bewaard wordt bij het Zeeuwsch Genootschap, is eerst afgebroken in 1880; ofschoon klein is zij toch oud geworden, want het is zeker, dat zij dagteekende van 1332 of 1334. Thans staan in die hoofdplaats der heerlijkheid slechts eenige weinige huizen; het

Archief | 1902 | | pagina 215