91 evenals op het hooge Duivekot in Walcheren. Hij is regel matig van vormis grooter maar niet zoo hoog als andere vliedbergen, dus gemakshalve verkleind. Hij ligt regts van den weg, als men van VHeer Arendskerke komt. He pachter Botte la au die hem van Mevr. de Douairière de Bruijn- Boddaert pacht, verzekerde mij dat hij nooit iets, zelf geen Jacobakannetje heeft opgeleverd Dit laatste is trouwens geen wonder; immers, indien de Gravin zich al op het laatst van haar leven met aardewerk heeft beziggehoudenhetgeen door de kritiek ontkend wordt, dan heeft zij het zeker hier niet gedaanwant in deze streken vindt men nooit iets van die kannetjes, ook geene overlevering daarvan. Hoe jammer dat onze schilders en dichters zich nooit met dezen heuvel hebben beziggehoudenvan waar J'acoba zoo vaak haar oog zal hebben gericht, op de Poel; waarlijk haar gansche leven was geen helder water! De Poel had echter ook haar romantische zijdeomdat de ridders van dien naam in de oorlogen hadden medegestreden. Sinoutskerke, 's-Heer Abtskerke en Nisse. Verder landwaarts in heeft het kleine Sinoutskerke geen berg. Tk vond er de kerk met thans overgeschilderde beelte nissen van de Apostelen en met het bekende, zeker aan een knekelhuis ontleende opschrift '/wat ik nu ben, zult gij eens wezen" enz 's-Heer Abtskerke dat in de Poel ligtheeft er ook geen Het is in 1203 door Graaf Dirk: VII, toen er nog geen dorp was, aan de Middelburgsche abdij geschonken, en een der abten stichtte er een kerkje; het komt mij on- noodig voor hier aan te nemen een wereldschen edelman Abbe om den naam te verklaren; de heerlijkheid is later in wereld lijke handen overgegaan en heette, volgens de Wind vroeger Verschvliet. Het lag in alle gevalle in een waterrijke streek, maar in den bergbouwtijd was er nog geen vertrouwbaar land.

Archief | 1902 | | pagina 217