96 13. De vroegere berg, wiens bestaan bewijst, dat ook dit kleine ambacht op eene afzonderlijke schor is bedijkt, door slechte primitieve wegen omsloten, bestaat niet meer; hij wordt toch nog op velezelfs nieuwe kaarten aangeduid. liet eenigedat ik vondwas een omstreeks een hal ven meter hoogen grond. Ik kon niets te weten komen van den tijd der afgraving. Hij behoorde tijdens mijn bezoek aan Maiiinus Burger te ICloetinge en vroeger aan zekeren Almekinders. Dat hier geen kerk gebouwd islaat zich verklaren uit de ontwikkeling van het naburige Kloetinge en uit het bestaan van eene kapel in de Groe. Halfweg. 14. Halfweg tusschen Goes en V Gravenpolderdus ook tusschen het voormalige strand der Schenge, en dat der Zwake, ligt eene uitspanning. Evenals men bij Veere bij het huisje ten Raloe een berg vondzien wij er hier ook een. Het over schot ligt op de erf van liet huis en men klimt hem op met een trap, zooals weleer bij de herberg van Meliskerke. Voor die uitspanning is de berg niet gemaakt; zijn bestaan bewijst, dat oudtijds deze plek reeds was eene plaats van ontwikkeling en verkeer, en dit is 12 eeuwen geleden! De berg is veel afgespit door zekeren Adriaan Koole, schoonzoon van den heer Beverland vroeger te Middelburg woonachtig. Hij vond er niets indat zijne aandacht trok. Het eenige merkwaardige is dit, dat hij "weder lag aan de grens der heerlijkheid Hij is niet aangegeven op de kaart van Hatting a en ik heb hem afgeteekend als geslechtofschoon hijzooals ik zeidenog niet geheel is verdwenen. Regelmatig zou het zijn nu langs aardewegen eerst naar

Archief | 1902 | | pagina 222