99 Sirhilsdorp. Rijden wij verder naar Katten dijke, dan bereiken wij een zeker oud plekjedat thans zelfs geen gehucht meer is en eigenlijk behoort bij de gemeente Kloetinge. De landlieden noemen het Sirrielsdorp of liever Sc kras doopen op kaarten en in oorkonden draagt het verschillende namen. Op de kaart van Dresselhüis in zijne //Aloude gesteldheid'1 staat Sirkels- dorp, door eene drukfout met een Jc gespeld. Hattinga noemt het ook zóómaar op de kaart van den heer Ooniiad op de gemeentekaart en op de Topografische heet liet Sir Elsdorp. Hoe men het vroeger of later ook hebbe genoemdde oudste naam zal wel Sirilsdorp geweest zijn. Sir beteek ent //des Heeren" en illomdat men in Zeeland de klinkers niet ad- spireerteen heuveleen hill. Het kan ook ViZsdorp naar den naam der Heeren geheeten hebben, maar meer waarschijnlijk beteekent het eenvoudig liet aanstaande dorp bij den berg van den ambachtsheer, een en ander in den geest van den berg- bouw-tijd, en die heer was waarschijnlijk die van Kloetinge. Meer namen bewijzen, dat men is in een oud oord; in de na bijheid ligt een weg naar een buurt, die men de Mosselbaai noemt en een Stelleweg en een Manneeweg. Die Mannóe en de Wijtvliet, in Koord-Beveland vermeld, scheidden de streek van het naburige Katlendijlce en Wemeldinge en een ander water scheidde het van het Goesche terrein. Wij mogen uit een en ander besluiten, dat het een door water omringd stuk was van de latere heerlijkheid Kloetinge. Het woord dorp doet aan vele woningen denkenzoo zij ooit bestaan hebbendan moeten liet stroo- of houten huizen geweest zijn, want steenen fondamenten zijn niet gevonden. 17. De berg is thans slechts eene kleine hofstede, links van den wegals men van Goes komt. Er woonde bij mijn bezoek een Walckersche landman Goedbloed. Vroeger wo nde er

Archief | 1902 | | pagina 225