101 dorp ligt betrekkelijk niet ver van bet water en bloeit dooi de oesterteelt en door liet groote zeekanaal, dat ra en beeft moeten graven, wegens de afdamming der Oosterscbelde. Dit is tbans de vaart van Antwerpen naar Holland. Het was natuurlijk vroeger een eiland, besloten tusseben den Wijtvliet en de Swakedie eens dezelfde Scbeldetak is geweestals die, welke wij bij VGravenpolder bebben leeren kennen aan den zuidkant. Diiesselhuis meent, dat de kerk ook op een vliedberg is gebouwdin welk geval er drie bergjes bijeen zouden bebben gelegen.- Na den kerkbouw waren er sleebts twee, die ik beide beb gekend en die bij elkaar lagen en bij de kerken deze ligt wezenlijk ook op een boogte in dit wateroord, met moeite aan de zee ontwoekerd. Zuidwaarts van de kerk ligt nog één der bergen, mij dunkt 10 M. boog; de tabel van 183d scbatte bem op 10 tot ld en volgens de schatting van den zoon van den eigenaar Wabbeke, die bem meermalen en zelfs diep beeft afgespit, moet bij nog een inboud bebben van ongeveer 9600 M3. Zijn vader bebouwt hem en woont op de nabij gelegen hof stede. Dezen berg beeft men eerst voor eenige jaren kunnen verkoopen; vroeger behoorde bij tot bet zoogenaamde //gaande goed" hetwelk geregeld op de erfgenamen moest overgaan. 18. Hij is tbans met vruchtboomen beplant en is wel bespit doch zoover bekend, nooit eigenlijk afgegraven. Intusschen beeft voornoemde zoon, bij zijn spitten, niets bijzonders ont dekt. Geene beenderenbehalve kleine stukjesen kleine stukjes van kruikjes. Op sommige plekken, en altoos aan de oppervlaktevond men aseb en kolendoch niet in zulk eene matedat men aan een offerplaats zou kunnen denken of aan geregelde bewoning. Merkwaardig evenwel was een gave, gouden ring, dien de zoon één M. onder den grond beeft opgespit, dus beneden de humus-laag, die slechts 1/3 M.

Archief | 1902 | | pagina 227