22 loon van liet gieten van zeeker accordt van clocken zoo de geheel urelialf ure ende voorts omme te baeyeren, wegende alle tsamen 35 duysent pont, tot 40 gr. van elck duysentmitsga ders 25 gr, voor een martstuck voor zijne knechten ende 8 6 sch. 8 gr. voor zyne huysvrouwe volgende het accoort by hem gegoten tot stadts behouffomme gehangen te werden in den thoorn van de Nyeuwe kercke, blyckende by quytantie de somme van382 6 sch 8 gr. Betaelt Isack Braem over leveringe van 5 7 pont blocktyn, by hem tot stadts behouff gel evert aen Heynderick van Triertot 15 gr. tpont, blyckende by quytantie de somme van 3 11 sch. 3 gr. Betaelt Pieter Janswaert Jnt hoff van Hollandtover gehaelt bier tot zynen huyse, gehaelt by Mr. Heyndrick van Trier, te wetenehondert 26 cannen Jngels bier ended cannen Lubeeex bierblijckende by ordonnantie ende quytantie 2 15 sch.15 gr. Betaelt Jan Burgerhuysknecht van Mr. Heyndrick van Trier over een halff jaer huyskuyre hem van stadts wegen toegeleyt blyckende by quytantie de somme van4 gr. Betaelt Symon van de Steene over leveringe van clocken by hem gelevert tot stadts behouff aen mr. Heyndrick van Trierom te oorboren aen de clocken blyckende by quytantie 30 sch. gr. Betaelt Heyndrick Hirricxs, vettewaerierover levering van 44 pont roets tot 8 gr. tpontby hem tot stadts behouff gelevert aen Mr. Heyndrick voorn., blyckende by quytantie de somme van29 sch. 4 gr. Betaelt Mr. Heyndrick Botzwonende binnen der stadt Uuytrechtover de coop ende leveringe van vier halfve cortou wen, by hem tot stadts behouff gelevert, wegende 21333 pont, tot 5 2 sch.11 gr. thondertdaerby gevoucht 4 6 sch. gr., gegeven aen de knechte van mr. Heynd'r. Botzblyckende by 5 quytantienbedragende tsamen de somme van 1111 7 sch.7 gr. Betaelt Gillis Cnuytschipper van Middelburchover zyn ver- schote pennyngen by hem aen de tol tot Utrecht voor de stadt verschoten voor de halfve cortouwenhierboven blyckende by quytantie40 gr.

Archief | 1902 | | pagina 26