13 werd 333 6 8 betaald //ende dat over soo veel bun van de stadt is vereert tot incoop van diverse huijssingen liggen in de straete van oudts gen1 de Morette straete bij de stadt eerst van de respective eijgenaers overgenomen tot verwijdingbe en verbreed inge van deselve straete en daer naer bij de stadt bovengenoemde en consorten overgelaeten.11 1643. Yan Suzanna van Gampen Cornelis Tas mr. Gillis de vriese pleteit yan Borssele van dee hooge en anna Maria van der Hoogs te samen eigenaars van een buis in den Langendelft op den boek van de Heerenstraat, genaamd Sint Jobwerd dit buis gekocbt voor 850 tot verbreeding der straat, 1644. Mr. Johannes Boone kocbt voor 849 6 4 eene losrente tegen den penning 20. Deze som was gekomen van een buis op de Turf kaai, genaamd de Zevensterdoor liem geërfd van zijn vader met den last van tidei commis. Dit buis was gekocbt tot verbreeding van de Heerenstraat. De koopsom komt dan ook in uitgaaf voor, 1643. De vorenge noemde rente werd door de stad aan de erven Boone afgelost //alsoo bet iidei commis is cesseerende1644. De stad verkocht onderscheiden ervendie niet voor ver breeding der straat zullen noodig geweest zijn. Daaromtrent vindt men het navolgende in de rekeningen, Volgens die van 1642 werd voor 979 5 erven verkocht //liggende in de strate van oudts genaempt de Morette-straete.Van Coe- net-is Drabbe werd 453 5 ontvangen //over den coop van drije erven liggen in d1 Heere straete affgeteekent mette lers B. C. D. bij hem van de stadt op den 24 Martij 1643 gekocht. Bek. 1643. Yan //de gemeene incoopers van de respective huijsen en erven in d1 heere straete11 werd 1900 ontvangen //over den coop te weten van huijsen staende op turffcaeije op den houck van d1 beerestraete midtsgaders den huijse staende in den Langendelfft op den houck van gemelde straete, alsmede de buijsingbe in de sevencooten, bij de stadt van respective eijgenaers der voors hypotheken (achtervolgen

Archief | 1902 | | pagina 285