24 kleijne veranderingen in het model van den toorn in het op perste werk te mogen laten doen dog daarover komende in overleg en kennis gevende aan de lieeren regerende en oud- burgemeesters om derzelver consideration desen aangaande in te nemen.1' De overeenkomst voor het gieten der klokkenaangegaan met J. A. de Git ave en G. van Noorden leeren wij uit het Register ten Rade gedagteekend 19 Mei 1714 kennen, waarin tevens heeren thesauriers gerechtigd werdenomonder nadere goedkeuringeene overeenkomst met H. Jolt rain aan te gaan wegens het leveren van een trommelwerk. De inhoud van het Register onder 19 Mei 1714 luidt: //Zijn gelesen de conditiën en voorwaarden, onder welcke de heeren thesauriers met goedvinden van de heeren regerende en oud-burgemeesters, ingevolge van haar Ed: Agtb: resolutie van den 24 Martij deses jaars zouden overeenkomen en ver dragenmet Jan Albert de Grave en Claes Noorden, stads- geschut en klockgieters tot Amsterdamover het maken en het leveren van de kloeken op den Abdij toorn waarop zijnde gedelibereertworden de heeren thesauriers geautlioriseert om hetzelve accoord aan te gaan en te sluijtenzooals het hier volgt geinsereert Conditiën en voorwaarden onder welcke de heeren thesau riers der stad Middelburg in Zeelandmet goetvinden van de heeren regerende en oud-burgemeesters der voors: stad, inge volge van de resolutie ten Rade van dato den 24 Maert deses jaars zijn overeengekomen en verdragen met Jan Albert de Grave en Claas van Noordenstadsschuts en klockgieters tot Amsterdam in compagnieover het maken en het leveren van een klockspel hieronder gespecificeert. De aannemers zullen tot het maken van een klockspelzoo als het hiernaar zal gespecificeert wordengebruijken het beste en fijnste metaal, zuijver van geluijdzonder eenige valsche toonenen zuijver in zijn tertien, quinten en octaven, en als het werk t: eene maal zal wesen afgedaan en opgehangen

Archief | 1902 | | pagina 28