25 zal liet geexamineert werden van de beste en ervarenste mees ters en musicanten, die de faseren aanbesteders daartoe zullen gelieven te verkiesen en te emploijeren, en indien daarin eenige kloeken mogten bevonden worden niet wesende na be- liooren zullen de aannemers gehouden wesen dezelve na hun te nemen en andere in plaats te maken die tot volkomen ge noegen van kenders en luijden hun dies verstaande zullen wesenen zullen van het gantsche werkzoowel een schrif telijke als mondeling verklaring moeten geven dat alles wel en deugdelijk en op zijn behoorlijke toon is. De aannemers zullen van de stoffe van de gewesen een uijrslag kloek gieten twee kloeken om te luijden corresponderende op het spel O en E en zullen voor het gietloon genieten drij stuijvers van het pondbehalven van hetgene de voorn, luij- klocken zullen wegennog thien percto voor leckagete weten dat 100 tÈ spijs zullen gebragt werden op 90 il'. De heeren aanbesteders zullen de aannemers onder goede en suffisante cautie ter hand stellen een derde part van het gene de geheele aanneming zal komen te bedragendog zullen de aannemers in plaats van contant geld op de hand aannemen alle de stuckenof spijse van de kloekenzooals die hier dooi den aannemer de Grave gezien zijn, tegens negen stuijvers het pondof vijff en veertig guls: de hondert ponden. De aannemers zullen het werk tot volle genoegen moeten leveren alhier binnen Middelburg en zullen moeten assisteren en ordonneren het plaatsen en ophangen van de kloeken in den nieuwenopgebonden toorn alhierzoowel van de heele en half uijrkloekenals van de speelklocken nadat het al voren zal gewo gen zijn op een correcte schaal met Amsterdams gewigtzullende de onkosten van het scheep brengentransport en risico van de zee wesen voor rekening van de heeren aanbesteders; dog- zoo eenige kloeken komen te brekenof te borstenvoordat die in den toorn zijn opgehangen zal het wesen voor rekening van de aannemersdie dezelve zullen moeten vergoeden en redimeren.

Archief | 1902 | | pagina 29