M Wanneer liet ldockspel zal wesen geleverten alhier in den toorn opgehangen geëxamineert en volpresen wesende van de ervarenste meestersals hier voren gemeld iszullen de heeren aanbesteders de resterende twee derde parten betalen aan de aannemers contant en zonder korten. Het geheele werk zal klaar en compleet geleverd werden binnen vijfthien maanden na de aanbestedingdog zullen de heele en half uerslag kloeken bij de aannemers moeten gele vert werden ses maanden na dato deses. Zullen de aannemers genieten voor het werektwelck zal be staan in veertig kloeken hieronder gespecificeerd beginnende een halve toon lager Choortoon zijnde A voor O cornetten- toon dienende tot nader elucidatiedat van al het gewigt hetzij in het leveren der kloeken of ontfangen van de spijs de meening isdat alles moet wesen Amsterdams gewigt. Specificatie der klokken Ckr- Dkr Ekr- Gkr- B Ckr- D Ekr- Gkr- B Ckr- Dkr- Ekr- Gkr- Gkr- ACDEEG AHODBPG AH GD EEG AH CD. Dit werk sal wegen omtrent ses en vijftig duijsend vijf hon- dert pondende uijrklock daarinne begrependie omtrent derthien duij send ponden zal wegen, dat is behalven de twee luijklocken. Op welcke conditiën de voors: heeren thesauriers verklaren het voorne. werk bij desen te hebben aanbesteed aan Glaas Hoorden en Jan Albert de Grave, in compagnie, die bij desen aannemen voor sesthien stuijvers ider pond gewigt het voorn, werk in voegen voors. te sullen maken en leverenonder ver band als na regtenen zijn hiervan gemaakt twee eensluij- dende instrumenten, actum in Middelburg desen 19 April 1714. De heeren thesauriers worden na voorgaande deliberatie geauthoriseertom te accorderen met Hendrik Joltrainmeester horlogemaker tot Antwerpen over het maken van een trom- melwerkdienende tot het klockspel op den Abdijtoorn dezer staddaaromtrent inagtnemende den meesten dienst en menage

Archief | 1902 | | pagina 30