27 van de stad op rapport en approbatie van dese vergadering.'1 De overeenkomst met Joltrain aangegaan leeren wij uit het Register van 26 Mei 1714 aldus kennen: //De heeren thesauriers hebben overgelegt, en is vervolgens lecture gedaan van het contractdat zij hebben aangegaan met Hendrik J oltrainhorologemaker tot Antwerpen over het maken en stellen van een trommel werkdienende tot het kloek- spel op den Abdij toorn binnen dese stad, zooals volgt Verklaren de ondergesehreve heeren thesauriers deser stad Middelburg in Zeeland ter eenreen Hendrik Joltrainmees ter horologiemaker tot Antwerpen ter andere zijdeverdragen en geaccordeert te wesenzooals zij doen bij desen op appro batie van de Ed. Agtb. heeren burgemeesters schepenen en raden der voors. stad Middelburgover liet maken en stellen van een trommelwerkdienende tot het klockspel op den Abdij- toorn binnen dese stadop de conditiën hierna volgende Eerstelijk zal den aannemer het voorn: trommelwerk met alle de dependentien van dien moeten maken goedsuffisant en deugtsaam, ter prijsatie van luijden hun dies verstaande. De heeren thesauriersals aanbestederszullen aan den voorn: Joltrainals aannemermoeten leveren een koperen gegoten trommelwesende binnen rond en wel gegoten ter hoogte van vijf voeten over zijn diameter, en ter lengte van zeven en halve voeten of daaromtrent, na het model en verdeeling dat den aannemer daarvan zal ordonneren welken trommel dooi den aannemer zal moeten geeffent en gedraijt werden zoo, dat het koper van denzelven doorgaans drij quart van een duijm zal dik blijven, een octaaf van een duijm onbegrepen alles Bra- bandse maat. Den aannemer zal in de ronde van denzelven trommel moe ten maken drij hondert en agt maten, twee maten onder of boven onbegrepen en in de lengte van den trommel op ider mate twee en tagtig vierkante gatendienende tot de noten twee gaten op ider mate onbegrepen; voorts zal den aannemer daartoe moeten leveren vier duijsent noten van agt en ses in

Archief | 1902 | | pagina 31