28 een mate zooals van wege cle heeren aanbesteders zal geor- donneert werden. Den trommel zal zoodanig moeten gemaakt werdendat dezelve voor het uijr geheel komt om te draijen, en nog eens voor het half uijr ende twee quartieren, opdat het na behoo- ren lang genoeg zal kunnen spelen. De heeren aanbesteders zullen aan het huys van den aanne mer binnen Antwerpen tot haar Ed. koste moeten leveren een stuck gegoten koper dienende tot een clauwier volgens het modeldat den aannemer daartoe zal geven. Den aannemer zal tot het geheele klockspel moeten leveren alle de hamers met haar stelenverentuijmeiaarsiserdraat en voorts alle instrumenten van ijser dat tot het klockspel zal behoorenom hetzelve volkomen gankbaar te makenen dat tot zoodanigen getal als het werk vereijschen zal, te weten op eenige kloeken eenop eenige tweeen op eenige drij hamerste zamen tot de nombre van tagtig hamerswel meer maar niet minder. Dog het ijserwerkdat vereijst werd tot het hangen van de kloeken, de klepels en 't gene daartoe behoord, zal blijven tot koste van de heeren aanbesteders. Den houten stoel daar het voors: trommelweTk op moet staan mitgaders het gewicht en touwerk zal bij de heeren aanbeste ders insgelijx bekostigt werden. Het voors: trommel werk moet gestelt werden binnen vier pilaren gedraijt van iser tusschen de vijf en ses voeten hoog Brabandse maatdie den aannemer tot zijnen koste sal moeten laten maken; dog zoo de heeren aanbesteders de vier pilaren gelieven met koper omgoten te hebbenzal het koper wesen tot haar Ed. kostedog den aannemer zal de houte lijste en vier bollen daarop tot cieraat vant zelve werk op zijnen koste moeten laten maken. Het voors: werk bij den aannemer begost zijnde te maken zullen de heeren aanbesteders gehouden wesen aan hem te avan ceren een duijsent gulsalle ses maandendes zal hetzelve

Archief | 1902 | | pagina 32