61 in den Langendelft, eertijds gebruijct bij d1 ingelse natie, mits gaders van de huijsinge gelegen achter het voorgaende daer de voorn natie hare court plach te houden vuijtcommende in 't Morette straetjenverschenen Meije 1638, wesende de vordere huijsinge geapproprieeert tot 't huijs van leeninge ten behouve van stadt." De metselaar Abraham Diesman maakte vier sehoorsteenen in de W. I. kamer, 1643. TAPIJTEABRIEK. Laurens de Maecht kreeg zes maanden gage als //tapijt- sier,'" verschenen 10 April 1627. Zie de vorige verzameling. LAKENWEVERIJ EN VERVERIJ. Aan Gaïhalltnken Bastiaans wede van Jan Roelants werd 250 betaald //over het eerste paeyement en ter minde- ringe van de du ij sent ponden dewelcke haren voorn, man sal volgens den aceoorde met dese stadt aengegaen op den 16 Marty 1635 sijn toegeleijt ter cause van "t maken en op rechten van een lakenweverij en volmolen tusschen d1 oude noort en coepoorten1635 e. o. Het 2C paaiment werd be taald aan Coenraad Jansz. van Coesvelt, 1637 e. o. en het laatste aan dezen en Boudewijn Cornelisz 1639 e. o. Aan verschillende arbeiders werd betaald voor delfwerk voor het maken van de //lakenmarie" (lakenramen?) van Jan Roe lants tusschen de oude noord- en koepoorten, 1634. Voor rekening van de stad werd uitgedolven de //sterffput" over de lakenververij1634. Er komen verscheiden uitgaven voorwegens het uitdelven van den watergang en de grachten //rontom de nieuwe verwerie tusschen de langevyle ende seijs- poortenen ook //aen volmeulentusschen de oude noord en koepoorten, voor delfwerk, 1635. Van Abraham de Kuijser //lakenbereijder" werd 65 1 ontvangen, wegens koop van lakenramen, rekken en "een //huijsken, staende nevens en omtrent de bleeekerie aen coe- poorte Ook van anderen werd koopsom ontvangen van

Archief | 1902 | | pagina 333