31 zijnde gedelibereertis het voors. contract, zooals het legt geapprobeertgelijk hetzelve geapprobeerd werd bij desenzon der resumptie." Hieruit blijktdat de levering van den trommel zelf uitge sloten was, voor haar werd eene overeenkomst aangegaan met G. Willocrx te Antwerpen. Het Register ten Rade zegt hiervan onder dagteekening van 28 Juli 1714: //De lieeren thesauriers hebben overgelegd het contract, dat zij hebben aangegaan met Guilliaam Willoclcxwoonende tot Antwerpenover het gieten van den trommelzullende dienen tot het klockspel op den Abdij toorn waarvan lecture zijnde gedaanword hetzelve geapprobeert bij desenzooals het legt ende zal hetzelve int Register Givijl der accoorden worden geregistreerdzonder resumptie.11 Onder de personendie hunne diensten ten beste van het klokkenspel gaven, behoort Abraham de Coup. In het Re gister van 20 November 1717 komt omtrent hem voor: //Is gelesen de requeste van Abraham de Coup organist en klokkenist deser stad, verzoukende, om redenen en middelen daarbij uijtgedrukt, dat haar Ed. Agtb. aan hem ter zake van zijn menigvuldige aangewende devoiren moeijten en vacatiën die hij heeft gehad omtrent het concipiëren en uijtvinden van het luisterrijkste klockwerk op den Abdij toorn binnen dese stad, gelieve toe te leggen zoodanigen douceur en belooning na me rite als dezelve na hare gewoone equiteijt zullen bevinden te behoorenwaarop zijnde gedelibereertword de voors. requeste gesteld in handen van de heer en thesauriers, om het verzoek te examineren, en daarvan rapport te doen.11 En wijders in dat van 11 December 1717 //Is gehoort het rapport van de heeren thesauriers hebbende ingevolge van haar Ed: Agtb: resolutie van den 20 November laastleden geexamineert het verzonk van Abraham de Coup om te hebben zekeren toeleg voor zijn gedane moeijten, als anders, omtrent het besorgen van de nieuwe kloeken breeder bij de voors. resolutie uijtgedrukt; waarop zijnde gedelibereert.

Archief | 1902 | | pagina 35