103 Alaerskerke. et Ecclesiam B. Marie. Poppendamme. Griperskerke. Campekerke. S coeteringhekerke. 4. Wellam cum appen- denciis suis Cortekene. 5. Westeappel. cum ap- pendenciis suis Dumburch extra castellum. Hughenkerke cpie terra Me- loskerke dicitur. Ecclesiam S. JacobiinWe- rendike. S. Johannis ecclesiam. et Ecclesiam S. Nicbolai que vulgariter dicitur Ec clesia Balduwini. Alardskerka. et Ecclesiam Beate Marie. Poppendamme. Gripeskerka. Kampenkerka. Sotelenkerka. Wellam cum appenditiis suisid est Kortekiue et North wellam. Westkappellam cum appendi tiis suis Dumborgh extra castellum. Hugenkerka que modo Meyloefskerka dicitur. Ecclesiam Sancti Jacobi in Werendic. etEcclesiamSancti Johannis. et Ecclesiam Sancti Nicolai que vulgariter dicitur Ec clesia Baldwini. et Ecclesiam Popponis. Gelijk men ziet en gelijk te verwachten was, is de lijst van de bezittingen der abdij in het charter van 1271 met enkele wijzigingen uit de opgave van het stuk van 1247 over genomen, gelijk het stuk vau 1247 weer op oudere schenkings oorkonden steunt. Laat men hetgeen niet op Walcheren be trekking heeft ter zijde, dan ziet men, dat tusschen 1247 en 1271 de lijst met den naam van slechts ééne parochie: Ecclesia Popponis (Ser-Poppenkerke) vermeerderd is, hetzij dat deze parochie tusschen 1247 en 1271 gesticht is, hetzij dat haar naam in de oorkonde van 1247 is overgeslagen, evenals in het charter van 1271 Oost-Souburg bij vergissing ontbreekt. Overigens blijft alleen onzekerheid bestaan, of tusschen Kou-

Archief | 1902 | | pagina 375