9 Aan den drukker Abraham Dircxs werd 1 18 4 be taald voor het drukken van de apologie van Mr. Egidius Mal- jaert. 1672. Deze had misschien wel betrekking op den benarden iinancieelen toestand van de stad in dien tijd. Als een merkwaardig bewijs, hoe geheimzinnig alles behan deld werd, wat het geldelijk beheer van de stad betrof, kan liet volgende dienen. Achter de particuliere rekening van 1664 komt eene resolutie voor van 3 October 1664 waarbij, uit overwegingdat noch uit dienoch uit de groote stadsreke ning kon gezien worden, hoeveel de stad //in 1t jaer is geavan- eeert ofte te cort gecommen", bevolen werd, dat //by forme van een cort sommieren staet sal werden gestelt tgene de stadt binnen tsjaers in avance ofte te cort is gecommenten einde telckens den staet van de stadt by de eerw. regïerders der sel- ver bekent sijnde, by voorval van saecken daerop geleth en ten meesten proffyte van de stadt gedisponneert te werden". Daarachter volgt evenwel eene aanteekeningdat op den 15 September 1665 overgelegd was //het cort sommier hier boven vermeit"''', en dat daarop besloten was //de voorstaende resolutie ornrne redenen te retracteerenende midtsdien geordonneert dat voortaen den voors. staet telckens niet meer en sal werden geëxibeert, maer dat des vermaent sijnde, daervan volgens de stadts boecken openinge ende mondelinge kennisse sal werden gedaen, sonder tselvige op papier te stellen". 11. POORTEN EN VESTINGWERKEN. Er werd 8 betaald voor geslagen goud tot het vergulden //van de wyser" van de dampoort. 1657. De stad verkocht voor 135 10 //een erve liggende de wooninge van slandts cornmys tusschen d' oude ende nieuwe segeerspoortevoor desen by de stadt aan T landt verleend tot kaerlieder gebruyck ende nu vercocht". 1662.

Archief | 1902 | | pagina 429