10 f/'t SlicJcpoortje." Deze naam wordt vermeld in de rekening van 1651. Aan de noord- en de seispoort werd een //almeypoorte" of //almeye" gemaaktde eerste voor £153 en 10 12 voor buitenwerk aan de tweede, boven 100, die bet land voor elke poort bijdroeg, 1652. In de rekening van bet volgende jaar werd 174-5 betaald voor het maken van zoodanig werk aan de langevielepoort en 48 aan de koepoort. Yan de staten van Zeeland werd 3000 ontvangen //over de gerechte helft van 't gene by deselve aen dese stadt Middelburch is toegestaen in vergelijckinghe van tgene bv de gemelte Heeren Staeten aen andere steden van dese provintie is gegeven tot het maecken van desselfs fortificatiën". 1659. De andere helft wordt in de volgende rekening verantwoord. In de rekening van 1672 komt het volgende hoofdstuk voor: //Betaelinge wegens het maeken van de borstweringen op de wallen rontom dese stadt Middelburch a°. 1672", tot een bedrag van 1739: 2: 10. Aan Arend Bog ge veen werd 3 14 betaald voor extraordinaire kosten, om per post uit Holland t'huis te komen tot het helpen afsteken en ordon- neeren van gezegd werk. De burgers, die aan de wallen werkten, werden op kosten van de stad op bier onthaald. In dezelfde rekening vindt men een hoofdstuk: //Betaelinge van de ordinaire cnde extraordinaire amonitie van oorloge ten behoeve van de stadt Middelburch", tot een bedrag van 1092 18 3. Aan de stads constabels cum suis werd £6:3:4 betaald //over het canon aft' te blasen en salve te schieten op stadts wallen ten tyde als Sijn Hoogheyt den ïïeere Prince van Oranje van hier vertrock". In de rekeningen van volgende jaren vindt men ook nog kleine bedragen verantwoord voor werkzaamheden aan gezegde borstwe ringen. Die van 1671 heeft 1558 3 4 in ontvangst, voor het geen door de wijkmeesters was geind //tot het fortificeeren van dese stadt en de liet copen van canon ende ammonitie van oorloge'. Yan Abraham Legoucke en Samuel Camerlinck werd voor

Archief | 1902 | | pagina 430