59 tot Domburcli aeii cle strandt verongelucktwaervan de stadt Middelburg als hebbende in eygendom de stede en heerlickheid van Domburcliover berchloon ende reclit van zeedrift daer- toe staende een gedeelte is competerendeende gemerckt degene die deselve gebercbde goederen zijn reclameeren dein judicio wert gedispu teertsoo wert bier middelertijt eenighe adjudica- tie wert gedaen, in 't geheel de somme in ontfanck gebracht om daernaer daervan soo veel uyt te keeren als de rechten sijn medebrengende". 1659. In de rekening van 1666 wordt 629 16 6 in uitgaaf gebracht voor het aan de recht hebbenden betaalde s/3 gedeelte. Aan Stoffel Jacobs en Jan de Buck, burgemeesters van Domburg, werd 12 betaald //over eenige e xtraordinaris cos- ten, aldaer gedaen in administreren van crimineele justitie". 1669. Cornelis van Beerlaer leverde voor 13 zes //nieuwe glasen sijnde frans glas" op het stadhuis, waarin het wapen der stad Middelburg, het wapen van Domburg en de wapens van zes burgemeesters en vier thesauriers. 1672. Kleverskerke. In de rekening van 1661 worden onkosten verantwoord //in 't beleggen van de attestation belangende het tgene gepleeclit is by den Heer Bailliu van der Yeere tot in- fractie van het recht en jurisdictie van de ambachtsheerlickheyt van Gleeuwerskercke", tot een bedrag van 5, en verschil lende uitgaven voor consultatiën van rechtsgeleerden over den aanwas. Koudekerlce. Er werd 55 16 6 betaald voor liet maken van een voetpad naar Koudekerke. 1652. Nieuwland MiddelburgscJte 'polder). Aan Jan Leynse werd 195 betaald voor het metselwerk van de kerk en 17 13 4 voor //buyttewerck" (buiten de aanneming). Pieter Trou en Jan Wachtendonck kregen voor buitenwerk 71 12, ter wijl voor timmerwerk 160 werd betaald. Jacques Eierens leverde voor 4:1:8 een bijbel en andere kerkboeken. Door de ingelanden en andere personen werd 233 18 in-

Archief | 1902 | | pagina 479