44 de voors stad binnen de limieten van diente weten op yder tonne pliaro, Ingels Lubs, Bremers ende Hamborger bieren, acht schellin acht groon ënde van de tonne heerenbieren thien schellin acht groon"424 11 Excijs ende impost, die betaald wordt door de tappers, wo nende te Brigdamme '/ende Stoupe," van de ton "Ingelsch, Lnbs, Bremer ende Hamborger bier mitsgïs alle soorten van Bharo tot zeven schellin ende van de heerenbieren neghen schellin"£52: :9. De //excijs en vier guldens op ieder oxhooft wijns genaemt de soldate impostte weten voor den excijs de vierde pot tot alsulcke prijs als de tappers die vuijtvercoopen ende dat van alle degliene die tappen onder het resort van Middelburch huijten de drije prochien namelijk tot Bredamme ende heer- lickheit gevolge van dien buijten tseijs tot Lammeken groene incluz.buijten de Langevijle poorte totter liooghe, buijten de Ylissinsche poorte totten grooten Abeele excluz. ende buijten de Segeerstratepoorte tot aent eijnde der haven over beijde sijden23 3 4 De impost van vier gulden per oxh. wijn ten platten lande was sedert 30 September 1593 niet verpacht. Alsboven de impost van 12 gr. per ton bier ten platten lande onder het ressort van Middelburg. De impost //op t.slaen van de beesten" 561 2 De impost op turf en hout 89 10 De impost van de vier groon op de meubele goe den" 272 15 4 gr. 4 van verkochte huizen en erven 498 Yoor het ijken van de gewichten, (waarvan het Gasthuis en de armen 1IS ontvingen)£13:6:8. Alsboven van droge en natte benevens de ellemate (waar van alsboven) 16 5 4, Impost op het meten van allerhande koorn "van buijten Wal cheren alhier ter merct commen te nieten mette Goesche mate"111 18

Archief | 1902 | | pagina 48