61 gemeester Jacob Campe zaliger benevens mr. Adiii a an van Boussele van der Hooge '/over de proportie van hunne quote in 't binnenambacht ten vasten lande van W alcherengelegen in Nieuwerkercke, henlieden als mededeelende in de nieuwe landen, genaempt den Nieu werkereken polder, uyt het suver provenu van Aghene de stadt by de dijekagie van denselven polder heeft geproffijtteertcompeterendeonder conditie nochtans indien feeniger tyde bevonden mochte werden, dat het voorseide nieuw landt den heere Prince van Oragne heel ofte ten deele mochte competeren, ofte oock dat sulex niet en waere depen- derende aen den voorseiden ambachte van Walcheren, maer dat dese stadt Middelburch of andere uyt anderen hooffde en redenen te competeren met beteren rechte in 't geheel ofte ten deeledat sylieden alsdan de voorseide somme sullen restitueeren j oock met belofte dat sylieden dese stadt naer rato sullen helpen dragen alle costen, deswegen gemoveert ofte noch te moveren". In de rekening van 1672 komt een hoofdstuk voor //Betae- linge vande besteede wereken aende nieuwe dijekagie annex Sint-Jooslandt alsmede van de sluisheule ende andere wereken daeraen dependeerende" tot een bedrag van 2252:18:1, en in die van het volgende jaar, tot eene som van 187 6 2. Aannemers waren Pieter en Sebastiaan Annemaet. De land meter Ivlaas Jansz. kreeg 1 14 voor het meten van 34 gem. 210 r. land, //gelegen in den nieuwbedijkten polder aan de noordzyde van den veerdam, toecomende de stadt Middel burch gebruyekt weidende, d'eene helft by den commis Jan Manteau ende d'ander helft by Leendert Verstelle". 1672. Zie omtrent Nieuwland en de bedijkingen daaromtrent: Ge schiedenis en plaatsbeschrijving van de gemeente Nieuw- en Sint Jooslanddoor A. Walraven en P. P. Polderdijk. Nieuwerve. Het huis was verpacht voor 10 aan de we duwe van Martin os Veth. 1668. OostTcapelle. Er werd voor 49 16 1 een stukje land gekocht om een huis voor den molenaar op te bouwen. 1651.

Archief | 1902 | | pagina 481