90 Aan Kloris Bedlo werd 4 gegeven voor premie aan de bedienden van de stadsbrandspuiten //in 't blussen aen bet dackvenster van 't stadtbuvs op 6 November 1697". Rek. 1697. Aan den beer Joachim Nieuwstadt werd 3 betaald //over de afteeckeninge boe burgemeesters ende schepenen bun sitplaats souden bebben op de nieuwe earner naast thesaurie, mitsga ders de schilderiedie voor de schoorsteen sou staen, devryhevt, justie (sic) en religie"", 1675. Aan Jacobus van J3r.ee werd £2:6:9 betaald //over bet schilderen van de vijf beeren burgermeesters wapens en een half wapen, staande in de sale en de burgermeesterscamer voor de schouwe", tegen 8 n 6 gr. bet stuk, 1679. Jacob der Kinderen kreeg 5 //voor beeldewerk, gesneden aan de groote spiegellijstmitsgaders bet lindenbout daartoe gedaan, hangende in de burgemeesterskamer"". Samuel Wacki maakte voor 1 eene lijst voor een grooten spiegel. 1680. Aan de weduwe Nicolaas van Santen werd 13 betaald voor //een spiegelglas, gezet in een groote vergulde gesneden lijste, hangende in de burgermeesterscamer". 1681. Er werden twee zijden koorden met kwasten geleverd voor burgemeesters- en schepenskamerbenevens kemelsharen //lysse.- koorden" aan de gordijnen, ter lengte van 54 el, tegen 9 stuivers de el. Yoor die gordijnen werd gekocht, voor bur gemeesterskamer 10 el //verdont groen croonesaey", tegen 30 stuivers de el, en voor schepenskamer rood saai van 32 stuivers de el. Yoor de tafelkleeden enz. werd 100 el franje aangeschaft voor 9 1.6 2. Paulus Eouchier schilderde voor 10 I) 6 gr. het wapen van burgemeester Godin voor den schoorsteen in burgemeesterskamer. Aan hem werd 3 10 betaald voor het doek gereed te maken ten behoeve van //twee stucken schilderie, staande het eene in de burgemeesterscamer voor de schouwe en het andere in de sehepencamer voor de schouwe". 1680. De heer Jacob de Kuyser leverde voor 25 6 8 een

Archief | 1902 | | pagina 510