52 Armschole. Abraham Dierken, getrouwd hebbende Maaiken Michiels. //vuijte armschole," kreeg van stadswege ten huwe lijk 16 13 4. Extr. ord., 1601. Een gelijk bedrag kregen Alexander Jansz. en Grietken Antheunis //getrout vuijte armschole des stadt alwaer deselve sijn opgevoet 1606 e. o. Eranciscus Gomarus huurde voor 23 6 8 de oude armschool in de korte Noordstraat. Een ander huurde daar van ook nog een //huijsinghe" voor 8 en weder een ander een //huijsinghe" achter de oude armschool, komende in den Schotsenhoek1611. Omtrent het huis, eertijds geweest zijnde de oude arm school, wordt vermeld, dat het gebruikt wordt //tot- het" oude mannen- en vrouwenhuis, terwijl op den kant staatdat alzoo het huis den armen en niet de stad toekwamdeze memorie moest worden nagelaten, 1614. "s Gravensteen. Voor kostgeld van een gevangene op het steen werd aan den burgemeester Van der Welle 3 be taald. Charles duJardltn, cipier, kreeg £36 12 //soo over teercosten als steencosten" van drie gevangenen, 1601 e. o. Oude mannen- en vrouwenhuis. Aan Steven Oornelisz. Tenij's werd als boekhouder van dit huis 100 betaald op rekening van 800, door W. Ii. toegelegd //ten respecte dat de penninghen geprocedeert vuijte loterie tot het voors oude mannen ende vrouwenhuijs gedestineertbij de stadt eenige jaren beseten sijn geweest tot 6T/4 ten honderde ende daer- naer met verscheiden cleijne renten tegens den penn. 12. bij de stadt zijn betaelt geworden." Akte ten rade 11 Januari 1603. Extr. ord. rek. 1602. De stadstimmerman werd uitgezonden om den bouw te zien der oudemannen- en vrouwenhuizen te Haarlem en te Am sterdam, 1612.

Archief | 1902 | | pagina 56