103 zuiden den Schroeweg //en verzonden na Amsterdam". Laatst genoemde komt voor in Teg. Staat, dl. 9 tegenover blz. 138, eerstgenoemde evenwel niet, daar de overige platen bij de beschrijving van Middelburg in genoemd werk door G. Prgnk zijn geteekend, die van liet Molenwater evenwel naar eene schets van Scitouman. De ingenieur Zehender kreeg 105 10 8 //voor een douceur wegens het copieeren van een kaart van den eylande van Walcheren met de droogtens daaromme gelegen", 174-7. Aan den ingenieur D. W. C. Hattinga werd 125 ge geven //vooreen douceur hem toegeleyt voor het maken van een kaart van het nieuwe opgenoomen plan van deze eylande van Walcheren met de environs van VlaanderenZuydt- en Noordbevelandt en Zirkzee, mitsgaders wegens liet opnemen, meten en maken van een kaart van de Armuytse vaart ofte Sloe, met de drooghte daarin gelegen benevens het ophaalen en helderen van de kouleuren van de groote kaart en platte grond van de stadt met den loop der rioolen"W. R. 11 Juni 1750, rekening 1750. Het //plakken" van de nieuwe groote kaart van Walcheren kostte 2 4 6: rekeniug 1751. Aan J. Mandelgreen werd £1:7:8 betaald voor het plakken van eene teekening van de Varkensmarkt en eene kaart van Sint-Joosland, 1752. J. Massol kreeg 13 6 8 voor het copieeren van twee kaarten van het vaarwater op Welzinge en het Arnemuidsche gat, 1754. Voor het meten, kaarteeren en het brengen van eenige veranderingen op de kaarten der stads zeewerken werd hem 7 betaald, 1756. Voor het maken van eene nieuwe kaart van de lange haven //van het Sloe van Arnemuyden tot het kasteel van Rammekens", kreeg hij 25 en voor het her meten van die haven, //alzoo er eenige abuyzen waaren on- deckt in de metinge en kaart van den ingenieur Hattinga", 10rekening 1758. Voor het copieeren van eene kaart van een gedeelte der jurisdictie van Koudekerk ewerd hem 2 betaald, 1763, en voor het copieeren van een kaartje

Archief | 1902 | | pagina 717