73 ons en een engels, voor 18 6 de ons, mitsdien 34 kostte en geschonken werd aan Jacques Klaasz. van Regelbrugghe. Johannes Badisco //geweest hebben capellaen major van het regiment van mons de la Mottry" kreeg 6 //vuijt goede consideration 1613. Joan Trogmorton, luitenant van de Engelsche garnizoenen te Vlissingenkreeg een gouden ketenomdat de stad getuige geweest was bij den doop van zijn zoon. Daarvoor en voor heuschheden, aan de familie van den Gouverneur gegeven, werd 83 9 5 betaald aan den secretaris Mr. Hugo Vet, voor teruggaaf van die som //die hij met kennisse van dheeren Burgemrs vuijt sijne casse int secreet comptoir hadde gefurneert.1" M. Molckman kreeg 6 voor //fatsoen vant maken der voor- verhaelde gouden keten,"1 wegende 15 onsen min een engels en ook van overwicht van het goud door de stad daartoe ge leverd benevens voor eene fluweelen beurs met gouden //quispels" om den keten in te doen, 1613. Molckman leverde hetzelfde jaar nog voor 69 14 7 een groote zilververgulde coupetasse, wegende 771/3 ons min een half engels, tegen 18 .6 de ons, die geschonken werd aan den Heer Winwood, ambassadeur van Groot Brittannie. Hen drik Criecken leverde voor £5:10 een vergulde custodie met verguld beslag, van binnen met groen fluweel. Voor den bouw van eene kerk binnen de stad Rees, (waar predi kant was JohannesBrucherus) werd£8:6:8 bijgedragen, 1619. Ten behoeve van Georgius Schultitius //professor geweest sijnde tot Praghe," werd 6 betaald //voor eenen reijs- penii," 1622. Tot verlossing van zekere gevangen personen te Duinkerke werd 12 gegeven, 1624. B. Aan de stadvan boehenenz. daarvoor gegeven vereeringen. Ten behoeve van de wed van Daniël Miverius //medicijn der stede van der Goes,11 werd £8:6:8 betaald //tot een vereeringe over de dedicatie van seker bouxken, geintituleert Archief VIIIc dl., 1ste 9t. g

Archief | 1902 | | pagina 77