75 Aan Andries van Oosterbeeck dienaar des II. E. te Montfoortwerd £1:3:4 geschonkenals gratniteit voor //sekeren houck van d. Ilospiniano aan de stad vereerd 1609. Hendrik Speüij, organist van de stad Dordrecht, kreeg 5wegens //musyclcboucken van de psalmen üavidts bij hem gecomponeert ende de stadt vereert1610. Erederik Muntinck, goudsmid, leverde voor £9:7:4 een zilveren schaaldie door de stad vereerd werd aan Gaspar Pilletier voor de dedicatie van zijn boek //Synonyma," 1610. Jan Pasquene //eertijds monick ende predicateur van St. Erancois ordrekreeg 6 voor //dedicatie van sekere con versie ofte revocatie te vorens in de Fransche kercke bij hein publieklijck gereciteerd waermede hij verclaert heeft vant paus dom te resilieren en desisteren1611. De //Minister' Johannes Panneel kreeg 6 //over seker bouck bij hem vuijten franchoise getranslateert ende aènde stadt gedediceert1611. Aan David van Orliens werd 75 betaald //over ver schoten penn als moijten ende vacatiën ter saecke van sekere ca.erte ten versoucke vant voorn Collegie (W. E.) gemaeckt bij ordre van sijne Extie," 1611. Aan den Conrector der Latijnsche school te Amsterdam Petrus Montanus werd 5 betaald //voor //presentatie van seker boeck wesende de beschrijvinge Guicciardini van de Nederlanden met de lantcaerten1612. Hendrik Haestens boekdrukker te Leidenkreeg £8:6:8 voor het presenteeren van //sekere bouxkens inhouden be schrijvinge van bloedighe belegeriughe van stadt Oostende," 1613. Voor //seker zeekaertkendat de stuurman Joris Carolus aan de stad vereerde, kreeg hij 5. Bekening 1615. Erancois Schillehans kreeg 50 als gratuiteit //ten aen- siene den selven des stadt constelicken in een copere plate heeft gesneden ende tvoors. collegie met verscheijden afdruk-

Archief | 1902 | | pagina 79