77 //bouxken ende afbeeldinge belangende de steert sterre haer geopenbaert aent firmament des hemels in desen jegenwoordigen jare 1619." Rekening 1618. Johannes Einacolitts minister, kreeg 1: 10 voor pre sentatie van zeker boek, //genaemt opus sultani," door hem uit het Latijn vertaald, 1619. De schoolmeester Samuël de Swaeff kreeg eene vereering van 20 voor de dedicatie van //seker exemplaerbouck dat hij gesneden ende gedaen drucken heeft, 1619. Aan Petrus Ne ander, predikant te Giessen en Rijswijk in het land van Altenawerd een vereering van 2 gegeven voor de presentatie van zeker boek, //wesende dhistorie van hongarische oorloghe," 1619. Er werd 5 betaald aan Jot-iannes Geertse van wege IzajAK Janss Oanyn //ende sijne medestandersdruckers tot Dordrecht," voor vereering wegens de presentatie van de door hen gedrukte acta synodalia van het Dordsche synodevolgens de rekening van 1619 en nog 3, volgens die van 1620. Aan Abraham Molijn //kerckendienaar tot Sint Anthonis polder" werd 8 6 8 tot een vereering toegelegd voor de presentatie van zeker boek //geïntituleert het Christen marte- laerbouck bij hem vuijt verscheijden historiën en goede au- teuren vergadert," 1619. Willem Dassonville kreeg 16134> //voor de affteec- keninghe ende caerte bij hem gemaect vant diep opt Ylaeke." 1619. Daarmede zal wel in verband staan eene betaling van 12 aan een der burgemeesters en twee raden ieder //als gecommitteert geweest sijnde tot visitatie ende besichtinghe. vande sanden en vuijlen aengewassen soo voor en omtrent Ar- nemuijden als het hooft teijnden de nieuwe haven des stadt, het peijlen van het diep soo voor de haven als omtrent Ram- mekens," 1619. Aan Jan en Adriaan van de Yenne //schilders wonende binnen deser stadtwerd 12 betaaldals gratuiteit voor de vereering //van de afgedruckte plaetbeelden bij henlieden gein-

Archief | 1902 | | pagina 81