5 ters ende scepenen der stede van Middelburch te maken een groodte clocke van 10 of 12m ghewichts met een goet voerslacli daer- toe dienende naer den heyscli van den werckespelende ter nren //Da pacem domine in diebus nostris" ende ter halfver nre //Begina celi letare," te leveren binnen 6 maenden naestcommende Ende heeft de voirschr. Pieter gheloeft ende verleden, zoe wanneer tzelve werck ghemaect sal wesen indien alsdan daer eenich ghebreck an es tzelve ghebreek te beteren zonder der stede cost. Yoorts hebben b. ende s. voirn. ter eendere ende Pieter Wagheveyns voirn. ter andere zyden ghebleven ende ghestelt den pris van elck hondert, dat dezelve clocke mitten voerslach weglien salmitsgaders tot wat pry se de voirn Pieter ontfanghen zal de clocke mitten voerslaglie nu tertyt liangliende an Westmonster kercke thoren an tsegghen ende uutspraecke van Jacob Bobynswoenende te Mechelen. Testesheeren Jacob van Domburch B. ende Lievyn ïïuyghenz. Bidders, burckmrs., Jacob Bottenz., H° Pauwelsz., Heinrick Pietersz. Speghels ende meer andere scepenen" 1). In verband hiermede vertoefde misschien Jan van Mechelen gedurende tien dagen te Middelburg in 15 //om te nemen d1 ordonnantie van de nieuwe klok op te winden in den toren van het stadhuis." In elk geval was Joris Mr. Pieter Wa geveynsz. klokgieter van Mechelen er geweest in 15 f 5 //om bescheid te hebben van der steede klokdie zijn vader besteed was te makenwaarvoor hij G 6 8 gr. kreeg. Omtrent het niet doorgaan dezer levering leest men in de rekening van 15 j!dat Pieter Wageveijns 16 13 1 kreeg //over dat hij aangenomen had voor de stad te maken een groote huijerclock, wegende 1200 of daaromtrent, met den voor slag daartoe dienende, waarvoor dat hem toegelegd (was) bij Wet en Baad omdat hij ze niet voort maken zouen dat voor Register: Verbanden, AccoordenSubmissiën, Ordonnanciënblz. 62. Inventaris de Stoppelaar n°. 1055.

Archief | 1902 | | pagina 9