82 dendegaf gelegentheyddat hunne- pletsen en sergies ter kleeding der troepes afgehaalt wierdensooals ook veele Duyt- schers en andere hunne waren ter stapelplaats kwamen koopen. In den jare 1695 namen de royale kooplieden in Sckotlandt in consideratiedat den tijt van het jegenwoordige stapelcon tract naby geëxpireert was, waaromme den heer conservateur qualificeerden na eenige stadtgelegen op de Mazeuyt te sien die hun favorabele conditiën wilden verleenen, byaldien goet mogten vinden van Yeere te delogeeren, ten welke eyude hy handelde met de steeden Rotterdam, Schiedam en den Briel, en quamen de voorwaarden meest overeen met die vryheden, die ter Veere jouïsseerden, waaromme de koopsteden goet- vonden de stapel aldaar te con tin ue erencommissie verleende op Sir Andrew Kennedy voorgenoemd om een nieuw con tract voor den tijt van 21 jaaren te sluyten, "t welk gete kend wierdt in den Hage den 25 December 1697, daartoe van wegens Syne Coninglyke Majesteyt van Groot-Brittannië als marquis der stadt Yere, gequalificeerdt en gecommitteerd sijnde den heere Willem van Nassau, heere van Odijk etc., en van wegens de magistraat der stad Yere den heer burge meester Adriaan Yerelst. In den volgenden jare 1698 hebben Haar Ed: Mog: d'Heeren Staten van Zeeland dit ge sloten contract geratificeerd! en geapprobeert by resolutie dato 11 July. In den jare 1702 vonden de meergemelte koop- steeden goed te deputeeren George Olifant en John Allar- dice, burgemeesters der steden Perth en Aberdeen, ter be- slissinge van eenige ditferenten, soo onder de respective koop- luyden tot Yere als met de regeringe aldaar geresen. Eenige artikelen van ampliatie wierden by het Stapelcontract gevoegt deselve sijn geteykent binnen Yere den 2 Augusti, en op den 19n July 1703 by opgemelte Ileeren Staten geapprobeerdt geratificeerdt en voor goed verklaart. Met het sluyten der unie tusschen Engelant en Schotlandt, 1707, het uytbrengen en vervoeren van wolschaapsvagten en andere gewigtige takken der stapelnegotie moetende cesseeren

Archief | 1903 | | pagina 104