83 en verboden sijnde, en daardoor een markt geopent in Engelant voor de meeste Scbotsclie manufactunrengaf betselve een groote krak aan de stapel, soodat ten eynde van 't laast gemelte geslote contract de stapel negotie genoegsaam cesseerde. Maar gelijk den loop der negotie seer onseker is, was men in hope, dat deselve ook wel weer soude konnen keeren, onder welke verwagtinge op den 24 December 1718 binnen meergemelte stadt Yere tussclien de regeeringe van dien, en den lord con servator Andrew Kennedy voorgemeltals daartoe by de royale koopsteden gemagtigt, het laast gesloote contract wiert vernieuwt met eenige byvoeginge te continueeren voor gelyke een en twintig jaar en. Deze laast geslote conventie wederom staande te expireeren met December 1739, is op aansoek der respective koninglyke koopsteden van Sckotlandt en op hunne ample commissie, in dato den 8 July 1736 O. S., gestrekt op den heer Archibald Mac Aulay, schildknaap, lord provost der Stadt Edinburgh, Zyne Majesteyts van Groot-Brittanniën George de lie agent en consul in de Nederlanden en jegenwoordigen conservator van de privilegiën der Schotsche natie, wederom aangegaan een contract van continuatie, prolongatie, ampliatie en explicatie van het laast solemneele contract van den 25 December 1697 voorgemelt, waarby uytdrukkelijk gestipuleerdt is, dat het aan de royale koopsteden en regeerders van Vere vrystaat om na het eyndigen van den termijn van 21 jaren het stapelcontract te mogen continueeren of prolongeeren voor sooveel verderen tijt van jaaren, als gemelte royale koopsteden en regeerders van Vere met den anderen zullen overeenkomen, en soo ver volgens van tijt. Dese laaste continuatie begint, daar de vorige expireert, namentlijk na of met den 25 December 1739, en is gesloten voor gelyke 21 jaaren, geaccordeertgeteykent en geregelt op den 24 October 1736 by welgemelten heer Ar chibald Mac Aüly, wegens meergemelte koopsteden van Schot- landt, en de heeren'J. H. Huyssen, J. L. Yerelst, Pr Haak Kerkman, N. Steengracht, raden en burgemeesterenen

Archief | 1903 | | pagina 105