87 Vere, aan de kooplieden van Schotland, die te Yere handel drijvenverschillende voorrechten verleent. Gedrukt: Box horn I blz. 253, en in vertaling: Yair blz. 111. 6. 1542 Januari 9. Aktewaarbij de landvoogdes Maria koningin-weduwe van Hongarije en Boheine, aan Sehotsche kooplieden te Vere vrij dom van tol verleent om wekere hoeveelheden koper en ijzer uit te voeren. Gedrukt: Ermerins V (Yere II) blz. 274. N.B. Ermerins dateert het stuk verkeerd, daar hij verzuimt op te merken, dat in Schotland het jaar met 25 Maart begint. 7. 1553 Februari 3. Akte, waarbij Maximiliaan van Bourgondië, heer van Yere, aan George Gordon, nieuw benoemd conservator, een jaarlijksch traktement van 50 gr. Yl. toekent. Gedrukt: Ermerins V (Vere II) blz. 317. ~*S. 1555 Februari 17. Brief van Maria, koningin-regentes van Schotland, aan den magistraat der stad Yere, houdende kennisgeving van de be noeming van James Henrison tot conservator in plaats van George Gordon en van George Hacket tot diens plaatsver vanger. Maria, vidua regïna Scotiae, prestantissimis viris prefecto, magistratibus populoque Yerrensi, amicis confoederatissalutem. Amplissimi viri, post nostram ad huius regni rerum regimen assumptionem multum laboravimus eiusdem reipublicae et dig- nitati et commodo consulere et ea que minuus (sic) recte et honeste ante gerebantur, reformare et in saniorem reducere statum; idque non tantum pro nostre dignitatis oflitio, quantum quidem pro universi populi honore et utilitate fecimus. Nos itaque animadvertentes nonnullos in offitio constitutos rerum

Archief | 1903 | | pagina 109