90 van der natie van Scotlant ende gecommitteert heeft tot exercitie van dyen Joris Hacquet, soe eest, dat wy met advyse van onsen beminden den burghmeesters ende scepenen onser stede van der Vere, om den voorscreven Joris Hacquet te beter oirsaecke te gheven te diligenteren tprofijt onzer stede, ge- gonnen ende gegeven hebben, gonnen ende gheven mids desen denselven J oris Hacquet als conservateur een pensie van vijftich ponden grooten Vlaems tsjaers, half tot onse laste ende half tot laste onzer stede van der Veregeduerende zoe lange alst ons met die van onzer voorscreven stede gelieven sal, in- gaende prima Januarii lestleden anno XVC sessenvijftich na der geboorten Christi, sulcx dat zijn aldereerste jaer pensioen sal verschinen prima Januarii naestcomende anno zeven ende vijftich na der geboorten. Ordonnerende daeromme onzen rentmeester generaal, jegenwoordich ende toecomende, voor deen helft ende den fortificatiemeesters onzer stede van der Vere voor dander helft, dat zy den voorscreven Joris Hacquet jaerlicx betalen de voorscreven pensioen van vijftich ponden grooten Vlaems ten termyne als boven zonder ander ordonnantie van ons daerof te verwachten, willende hemluden tzelve respectivelick alle jaere in rekeninghe gepasseert te wordden, mits voor de eerste reyse overbrengende copie autentique van desen ende jaerlix quitantie van den voorscreven Joris Hacquet, altijt tot weder roepen zoeals boven. In kennisse der waerheyt hebben wy onsen naem hieronder gestelt ende onzen segel van wapene hieraen gehangen; mitsgaders hebben burghmeesters ende sce penen der voorscreven onzer stede van der Vere huerlude segel hier mede aen gehangen, te weten tsegel ten zaecken, opten XXIIII Marcii anno XVC sessenvijftich na de geboorten Christi. Oorspr. in het archief der stad Vere. Met de geschonden zegels van den markies in roode en van de stad in groene was. *11. 1559 April 27. Akte, waarbij de conservator George Hacket George

Archief | 1903 | | pagina 112