91 Gordon benoemt om hem bij zijne afwezigheid als zoodanig te vervangen. Kennelicken zy eenen yghelijck by dese jegenwoordighe hantscrift, dat ick meester Joobib Hakicet conservatenr voor de tijt van der natie van Scotlandt, geconstitueertgeordon- neert ende gemaect hebbe ende by der tenenr van desen con stitute, ordinere ende maecke den eersamen Jooris Gordonn, inwonende poorter der stede van der Vere, myne wettige ende nyet wederroupelick procureur, facteur ende gedeputeert ende substituyt, hem committerende ende gevende mij(n) vuile auetori- teyt, macht ende expres bevel, hem stellende in myne propre plaetse om in mijnder absencie alle saken ende affairen te doene, als tot myne officie van conservatorie toebehoort ende van nooden es gedaen te worden, ende justicie ende recht te onderhouden naer ouder costumen onder den Scotsche coop- luyden naer uuytwysen myne commissie ende brieven, mv bv den coninginne van Scotlandt hierop verleent, in aider ma nieren gelijck ofte ic zelve in presencie waere, ende voorts al tghene te doene, als tot een goedt procureur ende substituyt toebehooren zal gedaen te worden, belovende by desen vast ende gestadich te houden ende van goeder weerden al tghene de voornoemde -Jooris Gordonn doen zal ofte van nooden dincken sal gedaen te worden raeckende myne voornoemde officie: mitsgaders dat hy oock zal mogen opheffen ende ont- fangen deen helft van myne gaigen ende pensioen, ende van alle andere gaigenmy aencommenderaeckende dezelve officie deen helft van dien geduerende de absencie van mvnen per soon onder verbandt van alle myne goedenroerende ende on roerende, jegenwoordick ende toecommendewaer die bevonden zouden mogen wesen. Des toorconden hebbe ic dit geonder- teeckent met mijn gewoonlick hanteecken desen XXYIIe" Aprilis XVC negenenvijftick. (get.) George ïïaccat. conservator.

Archief | 1903 | | pagina 113