9a Op de marge staat aangeteekend Op luiden den .IXen May LIX is Jooris Gordon by mynen heere van Pontes van wegen mijn heer van Boussu ende by burg meesters ende scepenen, collegialiter vergadert zijnde, ontfangen om de conservatorie der natie van Scotlant te bedienen volgende den inhouden van der procuratie hier bezyden, met conditie dat hy sal ontfangen de helft van den gaigen van Jooris Hac- quat, alles hangende dabsencie van den voornoemden Haccat. Gedaen ter date als boven, my present: (get.) van Werchter. *12. 1561 Pebruari. Brief van lord James, later graaf van Murray, aan den magistraat van Yere, houdende kennisgeving van de be noeming van George Gordon tot conservator. Gedrukt: Ermerins V (Yere II) blz. 338. N.B. Ermerins noemt als schrijver van dezen brief een koning Jacobus. Er was toen echter geen koning van dien naam. Ook luidt de onder- teekening alleen '/James", niet //James R/' Nog dateert Ermerins het stuk verkeerd. 13. 1561 Mei 4. Brief van den graaf van Boussu, als voogd van zijn zoon Maximiliaan, markies van Vere, aan den magistraat der stad Edinburg, waarbij hij de aan de Schotsche natie verleende voorrechten bevestigt en George Gordon als conservator erkent. Gedrukt: Ermerins Y (Yere II) blz. 34-1. N.B, Maximiliaan, zoon van den graaf van Boussu was de erfgenaam van zijn oom Maximiliaan van Boürgondië. 14. 1565 Mei 9. A.kte van de koningin van Schotland, waarbij de instructie voor den conservator wordt vernieuwd. Gedrukt: Yair blz. 129.

Archief | 1903 | | pagina 114