95 Het opschrift luidt: Messieurs les bourgmaistresesckevins et consuls de la ville de Campker en Zelande. *19. 1578 Januari 18. Brief van Alexander Sega it zaakgelastigde van den ma gistraat der stad Yere te Edinburgh aan dat college, houdende bericht van de onderhandelingen over het terugbrengen van den stapel naar Yere. Tot Edinburgh in Scotland den 18en Januarii 1577. Eerwerdicheersamen ende zeer discreten heren bailliuburg meesters ende sceepen van der Yere, UE. breif hebbe ick ontfanghen den 8en Decembris, dito 1) ter Yere den 16eu Novem- bris, luydende uup de leveringhe van alzulken breif als ick te voren ontfanghen hadde, gaddresseert aen dy general-com- missaresen van de steden van hier, dwelleck breif voetstaens hebbe ick overghegheven in handen van den provost ende magistraten van Edinburg in het voolle colegie ende de report ghedaen de bequaemteyt, gkelegenteyt ende proffit, dat de natie gauderen zouden om haren stapell te brengken wederom ter Yere, ketwelleck well ghehoert es gheweest ende in goeden danckke ontfanghen. Ende terstont hebben dy van Edinburg kaeren missiven uuytgkezonden aen alle steeden van deze lande om liaer commissaresen te dowen vergaderen uupt het voor schreven stuck van de stapell, ketwelleck vergaringlie zall wesen den IIIen dach van Eebruario naestcomendeden tijt, wilt Godt, zall ick waernemen ende mijn beste dowen om de zaeke tvervoordren naer mijn vermoghen. Yoort als ick ver- staen hebbe, dat de missiven uuytgkezonden zin by dy van Edinburg, zo ben ick terstont gkereyst van hier naer Aber- daen, Monros, Dunde ende Saint Andrets, waer ick de ma- gistraeten ende raedt derzelven steeden gkesproken hebbe ende langhe meede ghecominiseertende hebben mijn voort ant- worden ghegheven, dat zy haren sceepen willen laden naer Lees: dato.

Archief | 1903 | | pagina 117