96 ter Vere tPaesken. Ende oock kebbe mijn beste gkedaen zoe- well aen de scyppers als de coopluyden om kaer tpersuaderen ter Vere, ende bevindt liaer goedewillich daertoe. Ick kebbe de secretaries van Edinburg een sckenck beloeft, dat liy ons vrindt daerin wilt wezen, ende bevinde hem oeck vrindelick in de zaeke. So hoepe ick, wilt Godt, dat de zaeke een goede eynde nemen zall ende den stapell wederom ter Vere te keeren, by zoevere de regent Zin Genade niet tegkens en es; ende byaldien dat Zin Genade daertegens wilt wezenzoe moet daer provitie ende raedt daertegens gkedaen wezen, dwelcke ick noch gkeen advijs noch screven kan, overmits de commissaresen noch niet vergadert zin, den regent Genade wille daerin. Ick zall mijn beste daerin dowen om de zaeke te vervoorderen, zoewell met mijn goede als met mijn arbeyt, zoe enigke noedt zy, zoe den Heer toelaet, dy UE. in alle ghezonteyt, welvaert, vreede wilt bewaren. Ghescreven metter haeste als boven by mijn, UE. goedwil- licke ende uunderdanickgke vrindt ende diener, wat ick ver- macli ende bereydt tot UEd. dienste 1577 (get.) Alex". Segaitt. Zetker het scryve van desen hebbe ick de magistraeten van Edinburg ghesproken om kaer advijs te scryven van de gke- lengkenteyt ende voerspoet van den zaeke, dy kier byghe- voeght es in scryfteandtword uup de ontfang van de breiffen by mijn van min keeren wegke haer overgkelevert. Het opschrift luidt: Aan den eerbaren zeer discreten ende wysen heren de bailliu, burgemeesters ende scepen der steede van der Vere. *20. 1578 April 29. Brief van Jacobus VIkoning vau Schotlandaan den ma gistraat der stad Vere, houdende klachten over de berooving van M. Russell en andere schotten door die van Vlissingen

Archief | 1903 | | pagina 118