XIII Eene uitgebreide verzameling prenten en teekeningen, alle betrekking hebbende op Zeeland, bevattende 21 cos- tuumprenten, 99 portretten, 12 kaarten, 32 afbeeldingen van gebouwen, 92 diverse afbeeldingen, 117 teekeningen, 29 gra vures en 17 plattegronden. Geschenk van Hli. dirigeerende leden der Teekenacademie te Middelburg. De verzameling handschriften ontving: gelegateerd door wijlen den heer F. Nagtglas te De Bilt: diens aanteekeningen betreffende Zeeland, benevens een album met eenige archiefstukken betreffende een gezelschap uit den Middelburgsc-hen kerkeraad van mevrouw de wed. van der Lek de Clercq-de Jonge van Ellemeet a. een album amicorum van 17901796 van den Leid- schen student J. A. van Doeveren b. een manuscript met gedichtengeschreven door Adrianus Hofferus, zijn zoon Rochus Ilofferus, Caspar Perduin, con rector te Middelburg, e. a. door aankoopeen handschrift van de kroniek van Eyndius 15731614, 20 jaren na zijn dood gedrukt op last der Staten van Zeeland: van den heer J. P. Fokkereen kopie-manuscript van de lotgevallen van diens grootvader A. van den Broecke Jr. als garde d'honneur. De geschreven catalogus van het munt- en penning kabinet is in den loop van het jaar geheel voor den druk gereed gekomen. Het kabinet is in het afgeloopen jaar wetenschappelijk bestudeerd door de numismatenS. Wigersma Hz. te Leeuwarden, W. K. F. Zwierzina te Alphen en P. Bordeaux te Parijs. Er is dit jaar niet veel aangekocht; de aanwinsten in geschenken zijn daarentegen talrijk in aantal, als:

Archief | 1903 | | pagina 11