121 Op dit IP articule ver cl ar en burg /meesters ende schepenen dal zy henluyden in desen zijn refererende aen het IX" ende Xe articule van het contractmet de commissarissen van die van Schotlandt aengegaenende dat zy dezelve punctuelich zijn naercommende j daerby expresselick voert gestipuleertdat den heer conservateur alleenttck sal hooren ende verstaen de debatten soo het hem goetdunchtende ooch allegeren tgene hem zal dunchen lot het recht van de natie te behoorenaleer de magi stral sal commen tol de pronunchiatie van de sententie dijjmitive. 8. Item de ce cjue les magistrats de la ville au lieu de uous cherir et nous faire sentir les effects de leur bienveuil- lance pour le bien qu'ils recoivent de nous, non seulement ils nous mesprisent, mais aussi supportent nos adversez parties h nostre prejudice. Be magistraet sustineertdat zy alle vruntschaprespect ende eerbiedinghe de natie is bewysendeofte anders zoude moeten bewesen worden tcontrarie van dienende ignoreertdat sy haer oynt in prejudicie van de natie heeft gedragen de wederpartye van dezelve. 4. Item de ce que la ville n'estant pas marchande, nous sommes constraincts de trotter a Middelbourg pour tout ce quil nous fault. Hierop iverd geseghtdat die van de natie wel hebben ge weten voor het vernievAoen van het leste contract van den jare XVB ende twaelfve mitsgaders voor het aengaen van het contract van den jare 1578 ende de voorgaende contractenwat dese stat voor een stat is geweest. Verclaren burghmeesters ende schepenen daerenbovendat de natie al ware het sulcxdat zy hier van alderley coopmanschappen connen werden geaceommodeert zoo goet ende tot sulclcen prijs als zy elders wete te becommen genegen is in andere steden hare coopmanschappen te zoucken waerdoor het gebeurtdat sy tot hoog er prijs als daerinne ge- rehenl voert doncosten van die van daer hier te brengen deselve moeten coopenals hen die hier soude coonmen te staen. 5. Item de ce quil nous couste aultant a. transporter noz Archief 1903 9

Archief | 1903 | | pagina 143