123 9. l) Item de ce que la rnaison, ou la nation demeure, est si incommode et malsaine, quelle ne peust pas recevoir la moitie, et ceulx, qui y logent, demeurent le plus souvent malades. Hierop verclaert de magistraetdat de natie het hijsclaer- van hier guestie is, zelfs heeft gecosen, nyetjegenstaende de zelve magistraet een ander huys voor dezelve natie hadde gecocht genootzaeekt sign geweest tselve wederom te vercoopen ende het cjuestieuse huys te coopen ter recjuisitie van deselve natie. Ende wat aengaetdat hetselve nyet groot genouch en is, doorsake van dien is, datter eenige werden gelogeert, die hoer logement elders behoorden te nemengelijck voor desen plach ie geschieden Desnyettemin is de magistraet tevreden de natie van zooda- nighe ander huys le voorsienals zy zal uyikiesenbehoudens dat het te becommen soude zijn, ofte dat men tvoorschreven cjuestieuse huys zulcx sal doen accommoderendat zy claermede contentement sal nemen 10. 3) Item le mesme se peult dire toucliant la maison du ministre, qui est ou mal accommodé ou mal payé. Den predicant van de natie en heeft noynt a7ider huys be woont, dan claer een van de voornaempste van de magistraet zelfs te vore?t inne heeft gewoontende hebben de preclicanten zelfs altigts hare keuse genomensoncler dat de predicanten ■noynt over de betalinge gemoyt sign by de eygenaers van de huysen. De reparaliënzoo wanneer zy daerover hebben ge- claechit, zijn mede dadelick geclaen. 11. 8) Item de ce que les magïstrats en font tant de clif- ficulté a nous fournir du vin et de la biere sans axcyse, qudl nous vauldra mieux en payer le double, encores que ce soit toute bavantage, que la nation en tire de cenlx de la ville. Wort ontkent, clat er dificulteyt vjort gemaeckt van wijn Zie 1612 artt. II en 12. 3) Zie 1612 art. 2. 3) Zie 1612 art. 11.

Archief | 1903 | | pagina 145