130 et non pas au conservateur on son depute, lesgue{l)s ne sontpas qualifies de faire droict et justice entre les creanciers selon les lois et costumes du pais et de ceste vitte, mais sont seulement selon le contract terms de requerir a ceste fin le magistrat lesquels seuls sont jug es en tel cos en ceste vitte du droict et selon le contenu du contract. 6. Poincten, by cPheer Thomas Cüninghame voorgestel! waerop Syne Edelheyt heeft versocht wegens de Schotsche natie contentement moclite werden gegeven, ter pre sentie van d'heeren burchemeesters Cam3?e, Danc- kers, pensionaris ende secretaris, hiertoe by de eerwaerde magistraet op gisteren gecommitteei't. Actum den 23 Juny 1645, 1. Eerstelijck dewyle by de Staten 's rijcx van Schotland is goetgevondendat geen doode lichamen in de kercken desselfs rijcx na desen niet en sullen werden begravenende alsoo de Schotsche kercke binnen deser stede is een dependente kercke van Schotlantdat in sulcken gevalle het kerckhoff tot de begravinge van de dooden, alhier te sterven, behoorlijck daertoe mochte werden geprepareertende 1) voorts de kercke in alle tgene vervallen is, op te maken ende te repareren. Fiat, ende te maken twee heckens. F en 20 December 1645 tot de sitplaelse in de kercke wert toegestaen 38 a 40 3). 2. Ten anderen behoorlijcke reparatie vant natiehuys ende specialijck het dichtmaken van den kelder. 3. Item de solder over de keucken te beschieten ende de te appropriëren toten slaepplaets voor de overcomende coop- luyden. 1) Het HS. voegt hierin dat. 2) Deze zin is door eene andere hand bijgeschreven.

Archief | 1903 | | pagina 152