137 treders van dien volcomentlijck hebben gepurgeertende ten overvloede 'tgene buyten hare macht ende jurisdictie is, aen d'achtbare magistraet deser stede hebben toegestaen ende te procureren gerecommandeertsoo hebben sy billich geacht ende my gelast d' eerwaerde magistraet hares deels des gemelten contracts indachtich te maken ende alle redelij eke satisfactie te versoucken over sodanige articulen ende poincten, als hare eerwaerden aen gemelte myne heeren ende onse alhier traf- fijekerende natie verbonden ende alsnoch redevabel staen, alles cortelijck begrepen in de naervolgende hooftstuckente weten 1. Dat het ordinaris pensioen ofte gewoonlijck tractement ende alle dJ achterstellinge van dien sedert October 1640 sijnde 4<5 Vlaems 's jaers over deses stadts gerechte helft my ten respecte mijns ampts als conservateur voornoempt so gerechtelijck als eeniger myner voorsaten toecomende, mochte werden voldaen ende betaelt, ende clat ick in der voorschreven qualiteyt volcomentlijck erkent ende gemainteneert werde, mits gaders oock Sijn Hoocheyt, marquis deser stadt, tot het con tribueren sijns helfts des voorschreven tractements ende respect mijns persoons na vermogen te disponneren. 2. Geen rechtssake pro oft contra eenige van onse natie te hooren, veel min ten diffiuitive determineren, sonder al vorens my daerover gewaerschout ende myne presentie versocht te hebben. 3. Eenige noodige solderingen ende sitplaetsen in onse kereke, ende ons kerekhof met bevrydinge van eenige heck ens tot het begraven onser dooden bequaem te maken. 4. Ons natiehuys eenichsints te vergrooten ende behoorlijck te repareren. 5. Ordre te stellen, dat de havenmeesters beter passen op het inhalen ende uytkorten van onse schepen, mitsgaders de mout van de havenkille ende kaye suyver ende onbelemmert te houden. 6. Dat my gelevert werde een copie ende correcte lijste van den incomenden ende uytgaenden tolende dat den licent- Avchief 1903 10

Archief | 1903 | | pagina 159