XVII a. een hertegeweiafkomstig van het kasteel Popkensburg b. vier glaswerken met de wapens Boudaen Courten, Pop kensburg van Cittersvan der Stringe en BoudaenHoeufft c. een blazoen in hout gesneden, vermoedelijk afkomstig uit de kerk van St. Laurensmet de geslachtswapens del Prado Pellicorne, tot de voorouders van het geslacht van Citters behoorende d. een spiegel, af komstig van het kasteel Popkensburgmet wapen Boudaen, welke familie in het laatst der 17e eeuw in liet bezit der heerlijkheid Popkensburg was e. een wapenrekaf komstig van het kasteel Popkensburg een tak van een kastanjeboom uit een tuin te Middelburg, perceel G 34, waarin gedeeltelijk een oesterschelp is gesloten; ware de boom doorgegroeid, dan zou eindelijk de schelp geheel omsloten zijnzooals te zien is bij verscheidene inge groeide voorwerpen, welke het Genootschap bezit; een potje, dat met andere ingemetseld is gevonden in den muur van de omstreeks 1650 gebouwde kerk van Bruinisse. Deze potjes lagen ter hoogte van het bovenste deel der ramen en waren naar binnen gekeerd. Door den conservator Dr. J. C. de Man was aan deskundigen en aan een natuurkundig tijdschrift vergeefs om opheldering gevraagd Dezer dagen heeft echter ons overleden medelid Dr. W. Pleyte in het Bulletin van den Oudheidkundigen bond over 1902 vermeld, dat het Museum van Oudheden te Leiden in het bezit is van eenige dergelijke aarden potjes, die men had gevonden in den muur van de in 1826 verbrande kerk van Mol wijk; men mag als zeker aannemen, dat zij in vroegeren tijd zijn aangebracht met het doel om daardoor den klank in de gebouwen te ver beteren. Later is deze gewoonte afgeschaft; van mevrouw de wed. van Willes, geb. Stroobant Janse van Zoutelande een loterijspel en een quinspel, dat blijkens de daarbij gebezigde termen: een ambacht, een ters, een quatern en quini, van Italiaanschen oorsprong is; van het Middelburgsche Dames-comité voor de Boerenkrijgs-

Archief | 1903 | | pagina 15